letöltés nagyméretű kép (514 KB, JPEG)
Éjszakánként a Föld felszínét finom fénycsipke borítja, különösen ott, ahol már régóta tart a városok fejlődése (pl.: Európa). A nagy urbanizált területek földkörüli pályáról is felismerhetőek, az erőteljes kivilágításnak és a pontosan kivehető utcahálózatnak hála. A kontinentális partvonalak felismerését a kisebb agglomerációk fényei jól elkülöníthetővé teszik.
A fenti, űrből készített fénykép megmutatja az olasz csizma déli részének éjszakai képét. A "lábujj" és a "sarok" tisztán látszik olyan nagyvárosok fényei által, mint például Nápoly, Bari és Brindisi, valamint számos kisebb településnek fényeinek köszönhetően. A szegélyező Adriai-, Tirrén- és Jón-tengerek sötét részekként jelennek meg a félszigettől keletre, nyugatra és délre. A szicíliai Palermo és Catania fényei szintúgy láthatóak.
A Nemzetközi Űrállomás (ISS - International Space Station) Románia területe felett volt a kép elkészültekor, közel Bukaresthez, a fővároshoz (kb. 945 km-re északkeletre). A kép előterében egy dokkolt orosz űrhajó napeleme látszik. A fényképezett terület távolsága, a fotós helyzete és a látószög okozza, hogy rövidülésben látszik a félsziget és Szicília.
Az ISS028-E-8604 kódú űrből készült fénykép 2011. június 11-én készült, egy Nikon D3S kamerával, 35 mm-es objektívet használva.
Forrás: NASA Earth Observatory
Utolsó kommentek